Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: USA - Niemcy. USA w 1/8 finału mimo porażki [RELACJA]

Paweł Słójkowski 26.06.2014
Niemcy cieszą się po strzelonej bramce w meczu z USA
Niemcy cieszą się po strzelonej bramce w meczu z USA, foto: PAP/EPA/THOMAS EISENHUTH

Zespół USA przegrał z Niemcami 0:1 w meczu z Niemcami, ale awansował do 1/8 finału mistrzostw świata w Brazylii.

Relacja na żywo>>>

Relacja na żywo:

90+5 min. - Koniec meczu! Drużyna USA zagra w 1/8 finału, Portugalia i Ghana odpadają z mistrzostw świata w Brazylii. Amerykanie nie zachwycili w meczu z Niemcami, ale po bardzo dobrych dwóch pierwszych meczach wciąż mają szansę na to, by pokazać się z dobrej strony w fazie pucharowej.

90+3 min. - Kapitalne dwie akcje Amerykanów , mogli wyrównać w ostatnich sekundach meczu! Najpierw świetna interwencja Lahma uratowała Neuera , a po chwili po rzucie rożnym głową przestrzelił Clint Dempsey.

87 min. - Prezydent Obama także ogląda mecz swoich rodaków, ale nie może być zadowolony z ich gry w tym spotkaniu. Z drugiej strony, za kilka minut będzie mógł cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Barack Obama ogląda mecz USA - Niemcy na pokładzie Air Force One:

82 min. - Świetne rozegranie Niemców, Oezil wpada w pole karne, ale źle przyjmuje piłkę, Howard dobiega do niej pierwszy.

75 min. - Niemcy kontrolują grę, wciąż grają wysoko, nie zamierzają się bronić i oddawać inicjatywy. Amerykanie nie pokazują tego, co w dwóch pierwszych spotkaniach.Bez pomysłu, bez agresji w obronie, bez polotu.

66 min. - Drużyna USA nie potrafi odmienić swojej gry, cały czas to Niemcy dominują na boisku. Kibice naszych zachodnich sąsiadów potrafią cieszyć się grą swojej reprezentacji:

61 min. - Bardzo złe zachowanie sędziego. Amerykanin , który zaczynał kontrę, był faulowany, Irmatow zastosował przywilej korzyści, jednak pierwsze podanie po faulu było niedokładne. Arbiter nie wrócił do przewinienia i N iemcy mają piłkę. Nie wiadomo, jaką korzyść mieli z tej sytuacji Amerykanie .

56 min. - I stało się. Niemcy włączyli wyższy bieg i przypieczętowali to bramką. Chyba czas skończyć dywagacje dotyczące "meczu przyjaźni", chociaż... Na tę chwilę to Amerykanie są w 1/8 finału. Ghana remisuje z Portugalią 1:1

54 min. - Gol dla Niemców! Mertesacker uderzał głową, Howard odbił piłkę, ale dobitka Muellera była już nie do obrony!

Precyzyjna dobitka Muellera:

52 min. - Na boisku pojawił się Miroslav Klose , możemy przygotować się na większą ilość wrzutek w pole karne. Niemiec z polskimi korzeniami miał już swoją pierwszą sytuację, jednak piłka była dograna minimalnie za mocno.

47 min. - Dobra wrzutka Boatenga , ale świetnie interweniuje Gonzalez , który uprzedza Mesuta Oezila .

46 min. - Zaczynamy drugą połowę spotkania.

45 min. - Koniec pierwszej części spotkania. Niestety, pierwsza połowa wyglądała tak, jak wszyscy się tego obawiali. Powoli, bez napięcia i nerwów, aby nie skrzywdzić siebie i rywala. Taki wynik premiuje oba zespołu do kolejnej rundy. Druga połowa także będzie rozgrywana na remis?

45 min. - Dwa ostre wejścia, atmosfera trochę się zaostrzyła.

39 min. - Niemcy bardzo powoli rozgrywają piłkę, po chwili przyspieszają, centra Podolskiego i broni Howard . Widzieliśmy już kilka bliźniaczych akcji w tym meczu.

35 min. - Obraz meczu bez radykalnych zmian, jednak Amerykanom udaje się od czasu do czasu wyjść z groźną akcją. Piłkarze Klinsmanna grają też pewniej w obronie, dlatego też nie było kolejnych okazji dla Niemców . A arbiter nie angażuje się już w grę defensywną.

27 min. - USA atakuje, dośrodkowanie z prawej strony i... jeden z zawodników wpada na sędziego i upada na murawę. Gdyby Rawszan Irmatow był obrońcą, takie wejście kwalifikowałoby się na rzut wolny. Na szczęście Amerykanin szybko pozbierał się po tym starciu.

Niefortunne zderzenie sędziego z Jermainem Jonesem:

22 min. - Piękny strzał Brada Davisa po kontrze Amerykanów . Neuer został porządnie nastraszony przez skrzydłowego USA , ale piłka przelatuje nad bramką.

20 min. - Zespoły uspokoiły grę, miażdżąca przewaga Niemców w posiadaniu piłki. BBC Sport zauważyło, że w 9 dotychczasowych meczach tych drużyn ani razu nie padł remis...

16 min. - Trwają ataki Niemców , widać, że są dobrze dysponowani, ale jak na razie nie mieli czystej sytuacji do strzelenia bramki. Amerykanie schowani, czekają na kontrę.

9 min. - Niemcy budują atak pozycyjny, Amerykanie starają się grać uważnie w obronie, wrzutka Podolskiego z lewego skrzydła, Howard znów na posterunku.Po chwili dogranie z prawej strony boiska, obrona USA trochę nieporadna, ale koniec końców skuteczna.

Na trybunach nie brakuje ciekawie przebranych kibiców z USA, fotoreporterzy muszą być w siódmym niebie:

Kibice
Kibice USA imponowali barwnymi strojami. Foto:PAP/EPA/MARCUS BRANDT

5 min. - Amerykanie oddali inicjatywę rywalom, to może skończyć się bardzo źle dla piłkarzy Juergena Klinsmanna...

3 min. - Pierwsza sytuacja dla Niemców , Howard dobrze broni, a dobitka Muellera leci wysoko nad poprzeczką

1 min. - Zaczynamy spotkanie! Clint Dempsey będzie chciał poprowadzić USA do sensacyjnego zwycięstwa, kontuzje i twarda walka nie są mu straszne, potwierdził to już wielokrotnie.

Podczas hymnu widać było na jego twarzy ogromne skupienie:

17.55 - Piłkarze wychodzą już na boisko, jesteśmy bardzo ciekawi, jak potoczy się to spotkanie. USA i Niemcy zagrają na nosie Portugalii i Ghanie ? Czy może jednak obejdzie się bez żadnych kalkulacji?

Jedno nie podlega kwestii - chcemy zobaczyć dobre spotkanie i mamy nadzieję, że piłkarze zafundują nam dużo emocji.

>>>Zapraszamy na relację z meczu Ghana - Portugalia, którą prowadzi Marcin Nowak<<<

17.30 - Piłka nożna może nie stanie się sportem narodowym w USA z dnia na dzień, ale takie występy, jak te podczas tego mundialu, na pewno przyczyniają się do popularyzacji tej dyscypliny. Kibice w Ameryce są już zwarci i gotowi do meczu:

17.15 - Znamy składy na mecz USA z Niemcami . Wiele przed tym spotkaniem mówiono o kalkulacjach, o tym, że obie drużyny będzie urządzał remis, który da im awans do 1/8 finału, eliminując z turnieju drużyny teoretycznie silniejsze od USA - Ghanę i Portugalię.

Powiedzmy jasno - wyjściowe jedenastki drużyn są bardzo mocne i w żaden sposób nie zapowiadają, że któryś ze szkoleniowców zamierza grać na remis.